Blog

Gerda ajtó zárbetét csere, ha új lakásba költözünk

Lakásvásárláskor teljesen mindegy, hogy izraeli bejárati ajtónk van, olasz vagy netán Gerda, minden eshetőséget ki kell zárni, hogy valakinél maradt-e tartalék kulcs, egyszóval cseréltesse ki szakemberrel mielőbb a zárbetétet! Még akkor is szükségesnek tartjuk ezt szerelői szemmel, ha új építésű társasházban adják át úgy az ingatlant, hogy null kilométeres, azaz mi költözünk be először és az összes kulcsot megkapjuk a Gerda zárakhoz.

Tovább olvasom

Ha nem fér el a hevederzár, milyen biztonsági megoldás jöhet még szóba?

Próbálunk mindig a legjobb biztonsági kialakítás irányába menni, de az ajtó melletti falszakaszok vékonysága, keskeny kialakítása miatt nem minden esetben tudunk mindenhova hevederzárat telepíteni. Az is befolyásoló tényező, ha az ajtó nagyon közel van a falszakaszhoz a zsanér oldalánál -amit úgy lehet ellenőrizni, hogy kinyitjuk az ajtót-, és az ajtólap sarka és a fal között csupán 1-2 cm távolság van.

Tovább olvasom

Kínai ajtók kilincs-csere, ajtózár csere, biztonsági megoldások

A távol-keleti csodaajtó nem egy meglepetést okoz a tulajdonos számára, mégpedig kellemetlent. A legtöbbször előforduló eset a kilincstörés, ami szinte mindennapi program nálunk a szervíz keretein belül. A megoldás erre egy erősítette verzió felszerelése külső-belső egységgel együtt, 36.000 forintos költséggel Budapest területén. Felmerül ilyenkor a kérdés, hogy mitől törik le vagy mitől kezd el lógni a kilincs. Egyértelmű, hogy ez minőségi problémára vezethető vissza, illetve a túlterhelés, a nehézkesen működő ajtó zárása/nyitása mind befolyásolja a kilincs élettartalmát.

Tovább olvasom

Hogyan dolgozik a zárszerelő szakember? – Ajtózárcsere, kilincsek, zárbetét, minden egyéb

Írásunk olvasásakor kis betekintést nyernek a kulisszák mögé, hogy a mindennapi munkáink során hogyan szerelünk, hogyan szedünk szét egy bejárati ajtó kilincs-szerkezetet, miként jön ki a zárszerkezet az ajtóból és milyen méretű zárbetéteket, hogyan helyezzünk be a régi helyére, ami már nem biztonságos. Persze nem akarunk itt tippeket adni, csak szeretnénk felvilágosítani a kedves ügyfeleket, hogy azért nem olyan könnyű ez a szakma. Mostanában egyre többször halljuk az emberektől, hogy ennyi pénzért én is megcsinálom, meg hogy ennyiért már ajtót lehet venni, stb. Nyilván, akinek nincs pénze vagy nem szán a szolgáltatásra semmilyen összeget, az lépjen tovább és csinálja maga, de aki kíváncsi a részletekre és szeretné fejleszteni, bővíteni a tudástárát, azoknak jó olvasást kívánunk!

Tovább olvasom

A betörések száma mitől ilyen magas Budapesten és Pest megyében?

Ha a szakértő válaszára kíváncsi, érdemes elolvasni ezt a cikket, mivel azokat a tapasztalatainkat osztjuk meg, amelyeket az elmúlt években a betörések helyreállítása kapcsán szereztünk. Nem is gondolnák, mennyi mindennel a tudtunkon kívül segítjük a betörőket, a szemfüles bűnözőket, a besurranó tolvajokat. Ilyen többek között egy nyitva hagyott ablak bebuktatva (szúnyogháló kívülről), gondolják, úgysem jön be senki, hiszen az utcafrontra néz. Tévedés! A szúnyoghálót késsel levágják és a buktatóra állított nyílászárót egy mozdulattal átállítják nyitóra és már be is lehet ugrani a lakásba. Ők tudják, nyilvánvaló, hogy nincs riasztó, hiszen akkor be lenne zárva az ablak az észlelő-egységek miatt. A lehúzott redőny sem jó megoldás, hiszen árulkodik arról -pláne ha nappal van-, hogy nincs itthon senki, távol vannak, nyaralnak, így 1-2 napot figyelik az ingatlant és már ha nem történik semmi, már készül is a terv a betörésre. Ne posztoljon senki semmilyen oldalon, hogy itt, illetve ott vagyunk, vagy ide és oda megyünk, mert ezeket a közösségi oldalakat nemcsak a barátok, ismerősök nézik, hanem a betörők is! Az elmúlt évekhez képest magasan megnőtt a betörések száma főként Budapesten, hiszen egyre nagyobb az elszegényedés, a munkanélküliség, ezt pedig kihasználják a gengszterek, nekik úgysem szent semmi.

Tovább olvasom

Cisa biztonsági zárral ellátott bejárati ajtók szervizelése egyedi igény szerint

A legtöbb bejárati ajtónak szüksége van szervizelésre, karbantartásra egyedi igények szerint. Az Olaszországban készült, igen magas minőséget képviselő Cisa zárszerkezet is igényli néha a törődést. Nem kell nagy dolgokra gondolni ahhoz, hogy egy ajtózár élettartalmát hosszútávra ki tudjuk tolni. 3-4 évenként egy ajtóigazítást, beállítást, zárszerkezet tisztítást kell végezni, így a hosszabb működés garantált. Ha nagyon el vannak kopva a gyári tollas kulcsok, érdemes átprogramoztatni a zárat új kulcsokra. Ilyenkor a szakember kitisztítja a zárat és a következő években akadásmentesen fog majd működni a mindennapi használatban. Egy nem karbantartott ajtózár-szerkezet komoly fejtörést tud okozni, pláne ha kizár minket az ingatlanból. Felejtsek el a házi barkácsolásokat a pénzspórolás miatt! Nem fogjak tudni házilag megcsinálni, mivel a szakértelmet és szerszámozottsagot igényel.

Tovább olvasom

Dierre biztonsági ajtózárak cseréje, ha nem bízik az építtetőben

Teljesen mindegy, hogy egy családi ház kulcsait vesszük át az építtetőtől vagy egy több 100 lakásos társasházba költözzünk be, igen körültekintően vizsgáljuk meg a kulcs témát! Ne felejtsük el, hogy ha veszünk egy közel százmillió forint értékű ingatlant -mert ezek a lakóparki lakások már lassan annyiba kerülnek- és a nagy öröm ködében elfeledkezünk, hogy valójában az a kulcs, amit használnánk a jövőben, az volt már több szakember kezében is volt, hibát követünk el. Az elmúlt 10 éves tapasztalat visszaigazol minket, hogy ha már veszünk egy ilyen drága ingatlant és egy vadonatúj ajtót kapunk érte, akkor is legalább gondolkozzunk el a zárcserén, azután miután elolvastuk ezt a cikket.

Tovább olvasom

Tároló ajtó zárbetét cseréje biztonságira, mert nincs szem előtt a nyílászáró

Sokszor halljuk azt, hogy hát a pincébe, alagsorba a tárolókhoz úgysem mennek le, nem érdemes rájuk költeni, aztán mégis megtörténik a baj. Több olyan többlakásos társasház tárolóhoz hívtak már ki minket zárcserére, ahol -szó szerint- kritikus látvány fogadta a szerelőt. Szétfeszegetett rácsok, felvágott ajtó, széttört zárbetét. Szinte mindegyik esetnél, ha lett volna jó zárbetét az ajtóban, hozzá se nyúltak volna, de mivel sem törésvédő pajzs, sem törésvédett zárbetét nem volt beszerelve, így a könnyebb módszerrel, ellenben rongálással be is jutottak.

Tovább olvasom