Teljesen mindegy, hogy egy családi ház kulcsait vesszük át az építtetőtől vagy egy több 100 lakásos társasházba költözzünk be, igen körültekintően vizsgáljuk meg a kulcs témát! Ne felejtsük el, hogy ha veszünk egy közel százmillió forint értékű ingatlant -mert ezek a lakóparki lakások már lassan annyiba kerülnek- és a nagy öröm ködében elfeledkezünk, hogy valójában az a kulcs, amit használnánk a jövőben, az volt már több szakember kezében is volt, hibát követünk el. Az elmúlt 10 éves tapasztalat visszaigazol minket, hogy ha már veszünk egy ilyen drága ingatlant és egy vadonatúj ajtót kapunk érte, akkor is legalább gondolkozzunk el a zárcserén, azután miután elolvastuk ezt a cikket.
Megértjük, ha nem akarnak zárat cserélni, hiszen amikor veszünk egy drága autót, ott sem azzal kezdjük, hogy kulcsot cserélünk, de a két eset nem ugyanaz. A gépjárművek kulcsa külföldről jön, azt a magyar kereskedő adja át nekünk, azzal nem szokott lenni soha probléma. Viszont a lakások kulcsa szintén külföldről jön csak itt annyi a különbség, hogy az ki is bontják és használják nagyon sokan addig, amíg a lakás nem kerül átadásra. A gépjármű kulcsai csak a kereskedőnél van, ráadásul azokat zárják.
Mire is gondolok a kulcs-csere kapcsán?
Nyilván nem bántásként mondjuk és szeretnénk senkit bemártani, de egy ilyen ingatlan elkészülése általában egy fél-másfél év, valamikor több is és ezalatt az idő alatt a kőművestől kezdve, a burkolón át, a vízvezeték szerelőig és meg más egyéb munkákat végző szakemberek kezeibe is kerülnek a kulcsok. Azért jutnak a kulcshoz ezek a szakemberek, mert nem mindenki ugyanabban az időben végzi azt a munkát, amikor ott tud lenni felügyelni valaki. És munka után nem adják le a lakáskulcsot rögtön, amit majd használunk, ez pedig fontos tényező! Tehát az alatt a cirka hosszú időszak alatt, míg épül a társasház, akár 10 -12 emberen keresztül megy a lakáskulcs, amit hordozhatnak magukkal a kocsijukban más építkezésre is, egyszóval rengeteg negatív tényező lehet, ami okot ad arra, hogy valaki ezt a kulcsot lemásolja és későbbiekben felhasználja betörési kísérletre. Sajnos nem egy és nem is tíz ilyen esettel találkoztunk, ami minket támaszt alá, pontosabban óvatosságra inti a kedves megrendelőt.
Százszázalékos kiszűrés egy új Dierre zárcserével, ami nyilván plusz kiadás lesz
Egy ilyen Dierre bejárati ajtózár cseréje, akár cilinderes, akár tollas kulcsos kivitelű, nálunk kompletten megrendelhető, akár aznapi kiszállással es beszereléssel. A tollas kulcsos zárak esetében úgynevezett lamellakódolást végzünk. Ilyenkor 3 darab kulcsot kap az ügyfél, mely szigorúan a megrendelő előtt kerül kibontásra a gyári csomagolásból. Amennyiben a másik fajta Dierre zár, azaz a cilinderes zárbetét van jelen, ott pedig cilinderbetétet cserélünk, amely kívülről kulcsos, belül a tekerőgombos lesz. Szintén az ügyfél előtt kerül kibontásra a gyári csomagolás, ezzel nem játszunk! Itt viszont 5 darab kulcs tartozik a zárhoz és egy kódkártya. Ez egy olasz zárbetét, ami lehet New Power vagy Dierre Neos, esetleg Iseo R7 típusú.
Mire kell figyelni új tulajdonosként, ha új ingatlant veszünk át elsőként?
Ha nem akarunk zárat cserélni, az a saját döntésünk, de legalább a következőkre figyeljünk oda! Vannak normális vállalkozások, ahol megbízható a kivitelezés, de ez inkább a ritkaság. Amikor átvesszük a kulcsokat, a hivatalos átadási mód, a protokoll az lenne, hogy az átadó brigádnak az ügyfél előtt kell kinyitni azt a dobozt, amelyben a Dierre gyártó azt becsomagolta. A másik, ami nagyon fontos, hogy nézzük át az ajtót, még akkor is, ha nem értünk hozzá. Nagyon fontos, hogy az ajtó bezárása után ne lötyögjön, ne kotyogjon! A szigetelés, ami az ajtó élébe fel van ragasztva, meg kell, hogy legyen, hogy ne jöjjön be a folyosóról a kinti szag, vagy esetleg a szomszéd főztjének az illata. Nézzük meg, hogy rendesen záródik-e az ajtó, ne az legyen, hogy miután átvettük a kulcsot és este szeretnénk bezárni, hogy úgy kell vállal nekifeküdni, kívülről meg rángatni, hogy záródjon, nyitódjon rendesen. Azt meg pláne nézzük meg, hogy ez az olasz Dierre bejárati ajtó nincsen-e megsérülve, pl. a burkolat, a keret, a kilincs, mert ezeket általában az építtető már az építkezés középső szakaszában beszereli és a szakemberek nem nagyon szoktak vigyázni rajuk! Szinte az összes ajtó meg van sérülve.
Azért azt ne felejtsük el, mi vagyunk a megrendelők, mi fizetünk, jogunk van reklamálni! Nézzük át tüzetesebben a bejárati ajtót! Aki biztonságra vágyik és nem akar kockáztatni, hívjon minket, mi kicseréljük a Dierre New Power zárat, akár ugyanolyanra, akár picit kedvezőbb fekvésűre! Éjjel-nappal hívhat minket az év 365 napján! Budapest területén kiszállási díjat nem számolunk fel, illetve az általunk helyszínre vitt és ügyfél előtt kibontott kulcsokra, zárbetétekre egy év teljes körű garanciát vállalunk.